fbpx

Growth Hacking Uzmanı

Growth Hacking kavramı ilk olarak 2010 yılında çıkmıştır. Hacking insanların gözünde illegal bir iş gibi görünsede aslında tam olarak öyle değildir. Growth Hacking Türkçe karşılığı ile “Büyüme Korsanlığı” denilebilir. Peki nedir bu Growth Hacking? Önce kavramı açıklayalım daha sonra uzmanı hakkında konuşalım.

Growth Hacking, internet sitesinin veya firmanın büyümesi için strateji belirleyerek çalışmalar yapılmasıdır. Growth Hacking uzmanı ise firmanın büyüme sürecine katkı sağlayabilmek için strateji belirleyen ve bu stratejiyi her geçen gün analiz ederek geliştiren kişilerdir. 

Growth Hacker Uzmanı Miraç Kaçmaz Nasıl Çalışır?

Her Growth Hacker’ın kendine has bir çalışma planı bulunmaktadır. Genel olarak analiz yapılır, ürün ile reklam bağdaştırılır ve bu bağdaşımdan yükseliş korsanlığı çalışmalarına başlanır. Growth Hacker Miraç Kaçmaz’ın genel çalışma konuları şu şekidedir:

  • Veri analizi: Verilerin analiz edilmesi, bu işin olmazsa olmaz kısmıdır. Growth hacker Miraç Kaçmaz’ın ilk yapacağı şey firma verilerini analiz etmekten geçer. Bu analiz sürecinde birçok yardımcı programı kullanırım. Bu programları iyi bilmeyen bir kişinin Growt Hacker değil daha çok pazarlama uzmanı olduğunu unutmayın.

 

  • Analizin Teknik Bilgi İle Birleştirilmesi: Analizleri yaptıktan ve verileri elde ettikten sonra elde edilen analizleri, teknik bilgilerim ışığında harmanlarım ve bir strateji belirlerim. Bu strateji firmayı her geçen gün daha üste taşımaya yardımcı olur. Fakat her geçen gün farklı stratejiler geliştiren firmalar olduğu için sürecin takip edilmesi de önemlidir.


  • Sürekli Analiz: Her gün oluşturulan farklı stratejilerin önüne geçmek için yeni stratejiler planlanmalıdır. Ben düzenli analizler yaparak yeni ve kreatif stratejiler oluştururum. Bunu yapabilmem için firmayı ve sektörü iyi tanımam oldukça önemlidir. Bu yüzden firma ve sektör hakkında detaylı bilgiye sahip olurum. Firmayı tanıdığım için devamlı olarak analiz yapılması sürecini kolaylıkla atlatmış olurum. 


  • Kreatif (Yaratıcı) Düşünce: Yeni stratejilerin oluşturulmasında kreatif düşünce o projeyi bir adım daha öne taşır. Buna bağlı olarak yükselme korsanlığı yaparken yaratıcı düşünür ve hızlı aksiyon alırım.

Growth Hacker Uzmanı ile Çalıştıktan Sonra Neler Kazanırsınız?

Growth hacker uzmanı Miraç Kaçmaz ile çalıştıktan sonra kazanacağınız şeyler şunlar olacaktır:

  • Markanızın her geçen gün daha yükselmesine şahit olacak ve gözlerinize inanamayacaksınız.
  • Kusursuz hazırlanan stratejiler sayesinde herkes firmanızı tanıyacak.
  • Daima rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.
  • Kazançlarınızda mükemmel artışlar gözlemleyeceksiniz.